Бугун Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазири Раҳмат Маматов Тошкент шаҳар Бектемир туманидаги "Зилола" ва "Мажнунтол" маҳалла фуқаролар йиғинларида бўлиб, ҳудуддаги "Аёллар дафтари"га киритилган ишсиз хотин-қизлар билан учрашди. Мазкур маҳаллалардаги 50 нафардан зиёд хотин-қизлар қатнашган учрашувда Бектемир тумани ҳокими ва ўринбосарлари ҳам иштирок етишди.
Жойларда ўтказилган учрашувларда иштирокчи хотин-қизларнинг 2 нафарига Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазирлиги қошидаги "Хотин қизлар ва оилаларни қўллаб-қувватлаш фонди"дан тадбиркорлик фаолияти билан шуғулланишлари учун имтиёзли кредитлар бериш масаласи кўриб чиқилди. Шунингдек, 4 нафар аёл қайта касбга ўқитишга йўналтирилди. 3 нафар аёлнинг ўз уйида касаначилик билан шуғулланишлари учун, шунингдек, қолган хотин-қизларга ҳам егаллаган мутахасисликларига мос бўлган бир қанча ишлар таклиф етилди.
Жумладан, фуқаро Лобар Нурматовага шаҳар 6-сонли шифохонасидан ҳамширалик, Зарнигор Заитова ва унинг опаси, шунингдек, Мавлюда Худойбергановага Global текстил корхонасидан ўз мутахассисликлари бўйича ишга жойлашиш таклифлари билдирилди.
Учрашувда иштирок етган хотин-қизларни муносиб иш билан таъминлаш мақсадида туман масъулларига тегишли кўрсатмалар берилди.

Today, the minister of neighborhood and family support, Mercy Mamatov, was at the zilola and Majnuntol neighborhood citizens 'gatherings in the Bektemir District of Tashkent City and met with unemployed women who were included in the”women's book". The meeting was attended by more than 50 women in these neighborhoods, and the Bektemir district governor and his deputies also took part.
During the meetings held on the ground, the issue of granting preferential loans to 2 of the participating women and girls from the “women's and Families Support Fund”under the Ministry of neighborhood and family support for their participation in entrepreneurial activities was considered. Also, 4 women were re-directed to vocational training. In order for 3 women to be engaged in work at home, as well as for the rest of the women, a number of jobs were offered, which were suitable for their specialists.
In particular, the citizen Lobar Nurmatova was informed about the proposals for employment in the specialties of Nursing from the city's 6th hospital, zarnigor Zaitova and her sister, as well as Khudoyberganova from the Global textile enterprise Mavlyuda.
The relevant instructions were given to the district officials in order to ensure decent work of the women and girls who took part in the meeting.